Dnes jsem měla velké privilegium přednášet studentům Fakulty zdravotně sociální na Jihočeské univerzitě.

Představila jsem krátce práci NIŽ  a pak jsme si dali dvouhodinovou zážitkovou lekci „Prevence neplánovaných těhotenství a interrupcí“. Záměrem bylo dát studentům možnost na vlastní kůži prožít preventivní program v celé jeho kráse a hloubce.

Studenti byli opravdu pozorní, zapojovali se do aktivit. Byli zaujati modely, které při výuce používáme, živě diskutovali nad příběhy nečekaného těhotenství a odvážně se pustili do antikoncepčního kvízu.

Na závěr měli možnost program ohodnotit v anonymním dotazníku:

Co ti program přinesl: hezky vymyšlené, dobré aktivity – nové info, radu do života, skvělá interakce – nové info ohledně antikoncepce – dozvěděla jsem se mnoho zajímavých informací, které určitě předám dál – opravdické příběhy, nestydět se mluvit o tématu – překvapivě nové ucelené info, zajímavě sestavený program – jak dlouho vydrží vajíčko a spermie, symptotermální  metoda.

Vzkazy studentů: paní byla skvělá a vtipná – jen tak dál – bylo to zajímavé a zábavné – děkujeme, přijďte zase – dál na tématu pracujete – super zkušenost, jsem ráda, že tyto programy jsou, ať se vám daří – spoustu spokojených tříd – dobře sestavený program – program je pěkně připravený, obohacený o aktivity , videa a názorné ukázky – myslím, že v 9.třídě bych se moc nezapojovala a byla dost nervozní – vyváženost mezi aktivitami a povídáním byla velmi dobrá – hezké autentické modely.

Ráda bych poděkovala paní doktorce Renatě Švestkové, naší milé odborné garantce, která mě na fakultu pozvala. Bylo to inspirující setkání.

Jitka Kultová